img
Главная » Статьи » Український самвидав

Букнет втрачає своїх читачів: мінус 40% аудиторії за місяць

Після скандального змінення правил та контракту для письменників український самвидав Букнет почав стрімко втрачати свою аудиторію. Багато авторів не були згодні зі збільшенням контролю за творчістю. Адміністрація сайту почала виставляти все більші вимоги до того, що потрібно писати та який об’єм її задовольнить за для відкриття платної передплати. Тому письменниками було прийнято рішення відкрити власний самвидав – він отримав назву Буктонс.

  • Починаючи з березня Букнет став втрачати авторів, а за ними і читачів. На квітень місяць аудиторія зменшилась до критичних показників: всього 192 тис. переглядів. Хоча ще на лютий цей показник досягав до 347 тис. Загалом 40% втрат аудиторії – катастрофа для українського самвидаву. Статистика взята з сайту similarweb.com

Наразі вже неможна говорити про подальший розвиток Букнет. Самвидав знаходиться у найнижчий позначці за весь час свого існування. Хоча всю цю ситуацію вони створили штучно своїм прагненням до повного контролю діяльності авторів – тоталітаризм не пройде в новітній історії України.

Букнет дійсно підтвердив свій статус монополіста українського самвидаву. Його політика була спрямована на постійний тиск та неспроможність гідно платити письменникам. Хтось, зі слів адміністрації, заробляв більше 50 тис. на місяць, а ось більшість отримувала лише декілька тисяч. При цьому писати треба більше, використовувати ліцензії  на обкладинках придбаних за великі власні кошти, писати у тих жанрах, які вам вказують. Легенди о мільйонах довго не протрималися, тому ми наразі знаходимося у дуже стрімкому падінні аудиторії Букнет.

Чи Букнет ще протримається? Це не те питання, яке треба ставити. Питання у тому, чи взагалі потрібен Букнет з його тоталітарним ставленням до української літератури. Молоді автори продовжують йти до самвидаву та через декілька місяців розуміють, що їм тут не раді. А це ризики, бо хтось може розчаруватися у собі, хоча у тому вина лише адміністрації Букнет.

Якщо ви вільна людина, прагнете розвивати українську літературу у якості читача чи автора початківця – вам до лав Буктонс. Хоча цей самвидав ще тільки розвивається, однак вже може запропонувати сотні книг українською, а письменникам участь у конкурсах з головними призами. По переду багато роботи, але вона робиться у колі справжніх українців з вірою у світле майбутнє видавництва України.  

Категория: Український самвидав | Добавил: Admin (09.05.2023) W
Просмотров: 368 | Теги: українська література, Букнет, Букурук, самвидав, письменник, книги українською, автор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar