img
Главная » Статьи » Український самвидав

Букнет досі збитковий: самвидав не заробляє грошей

Після продажу Літнет власник Сергій Грушко забажав займатися тільки українською та іспанською версіями Букнет. Усі сподівалися, що за рік самвидав зможе вийти на прибутковість та запропонувати гідну зарплатню авторам. Однак на літо 2023 року ситуація залишається складною. І досі власними коштами Сергію Грушко доводиться підтримувати збиткові проекти.

Букнет збитковий, а автори заробляють лише від 200 євро

 Автори самвидаву Букнет пам’ятають перші місяці після продажу Літнету Сергієм Грушко. Тоді кожного місяця ставилися все нові рекорди продажів. Здавалося, що так буде тривати ще багато років. Але на літо 2023 року вже ніхто не згадує про рекорди з продажу книг, навпаки – все частіше лунають скарги від авторів про зменшення їх заробітків.

  • Якщо ви перейдете до незалежного сайту зі статистики відвідуваності similarweb.com, то побачити різке падіння аудиторії українського Букнет. На літо 2023 року фіксується лише 200 тисяч відвідувань на місяць: це дуже мало. Раніше було мільйон. І це лише відвідування, хто із цих відвідувачів залишається як читач ще велике питання.

Розраховувати на заробіток при такої кількості відвідувачів можуть лише ті, хто давно з самвидавом. Грошей не так багато, тому вони першочергово будуть надаватися вже впізнаваним авторам. Скільки часу займе вихід до прибутку новачка – ніхто не знає.

  • Навіть Сергій Грушко визнає, що 200 євро це ще не погані гроші на самвидаві Букнет. Хоча треба пам’ятати, що за ці невеликі кошти вам доведеться писати кожен день, слідкувати за побажаннями аудиторії, розвивати власні соцмережі. При цьому ще треба вкладати кошти на рекламні компанії, а чи можна це зробити з заробітку у 200 євро? Все тут зрозуміло.

Український самвидав Букнет потребує десь до 30 тисяч доларів на покриття збитковості. Тобто, Сергій Грушко постійно втрачає гроші. Скільки він ще зможе тримати самвидав у такому стані нікому не відомо. При цьому вже сьогодні Букнет стає лише способом додаткового заробітку. Мріяти, що ви зможете лише заробляти з книжок і на все буде вистачати коштів – неможна. Як друга робота – так. При цьому авторам початківцям треба пропрацювати на самвидав рік або більше лише збираючи читачів, тобто безкоштовно. Дуже складний шлях чекає на кожного письменника з Букнет – вирішувати тільки вам.Источник: https://rus.postimees.ee/7784529/e-rezident-iz-ukrainy-sozdal-knizhnyy-youtube-i-perevodit-svoy-biznes-v-estoniyu
Категория: Український самвидав | Добавил: Admin (02.09.2023) W
Просмотров: 45 | Теги: зарабіток автора, книги українською, письменники, український самвидав, Букнет, Booknet, література | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar